Бойко Миленков: С 37 точки на бърза атака даже с малко сме паднали

(сн. balkan-basket.com)
18-01-2023 22:17 | Мария Маринова

Старши треньорът на Берое Бойко Миленков обясни причините за загубата със 71:105 от Балкан в Ботевград:

"Не очаквах чак такава разлика. Очаквах да има някакъв спад, това ни е четвърти мач за 11 дни с три победи, но със сигурност не очаквах такъв разгром, разликата не е реална. Просто Балкан бяха доста агресивни в защита.

Ние говорихме за това, но нямаме възможност да тренираме по този начин за момента. Отборите, с които играхме, не пазят толкова агресивно и може би ни вкараха малко в нестандартна за нас ситуация, което в никакъв случай не трябва да ни оправдава. Надиграха ни изцяло.

Балкан първото полувреме игра с много лош процент стрелба, ние не се възползвахме изобщо. Допуснахме елементарни грешки, те ни наказаха. С 37 точки на бърза атака даже с малко сме паднали.

Реших да спестя Дариъс Хол, когато видях, че мачът отива на 20 точки разлика. Затова той игра само 22 минути, а три мача игра по 40. Опитах да завъртя останалите играчи. Мисля, че Дарин и Мишо играха доста. Просто нямах кой да вкарам, колкото и да искам да дам почивка. Затова предпочетох да дам такава на най-добрия си състезател.

Андреевич е на две тренировки. Не мога да очаквам в момента нищо, но смятам, че той ще помогне много на отбора, изключително опитен играч. Надявам се за мача с Рилски спортист и новият състезател да е картотекиран. Ще дадем всичко от себе си в Стара Загора, за да нанесем първо поражение на лидера. Не си правим сметки за класирането. Където можем да излъжем някой, го правим."

Тагове: НБЛ - мъже, Берое, Бойко Миленков