Берое Стара Загора спечели и дерби №3 за сезона

(сн. facebook.com/Beroebasketball)
21-01-2023 15:58 | BGbasket.com

Берое Стара Загора се наложи над Монтана 2003 и в третото дерби за сезона в женския баскетбол, този път с 89:73.

Старозагорки подходиха сериозно към мача, взеха аванс още в първата част и след това го поддържаха до края. Монтана този път бе по-близо до противника, но не успя да го изненада като гост.

Двата тима ще се срещнат отново след около месец, вече в зала Младост.

Интрига в зала Общинска в Стара Загора имаше за по-малко от четвърт час игра.

В първия период се мина през няколко смени на водачеството, след което домакините взеха десетина преднина. Монтана имаше добри моменти в началото на втората част, но след като се доближи на пет изоставане, последва нова серия на Берое и доведе до двуцифрена разлика.

Почивката дойде при 47:35, а в началото на второто полувреме Берое вече се откъсна с почти 20 напред. Последва отпускане в редиците на домакините, от което Монтана се възползва, за да свали пасива си под 10 точки и спечели четвъртината. Берое обаче не позволи изненада, мобилизира се в последната част и стигна до най-голямата разлика в края.

23 точки за победата наниза Виолина Кочева и 20 Радостина Христова, първата с 8 асистенции, а втората със 7 и 7 борби.

18 вкара и Теодора Динева, а 15 - Цветомира Наумова.

19 за Монтана отбеляза Габриела Николова и 16 - Александра Петрова, като Петрова записа и 10 борби.