ЦСКА взе безапелационно второто Вечно дерби за сезона в НБЛ

21-01-2023 20:50 | BGbasket.com

ЦСКА победи Левски във втория им сблъсък от редовния сезон на НБЛ. Като домакини „червените“ се наложиха категорично с резултат 78:52 след отлично начало на срещата. Серия от 19:0 през първата част даде тон на мача и ЦСКА остана далеч напред в резултата до края. Баскетболистите на Росен Барчовски вече са с актив 8-7, а тези на Димитър Ангелов – с 9-6. В следващия кръг ЦСКА посреща Берое, а ЛевскиЧерно море Тича.

След размени на кошове в първите атаки домакините избухнаха със серия от 19:0, за да завършат първия период с аванс от близо 20 точки при 23:5. Те запазиха стабилен аванс през втората част, като на почивката резултатът беше 39:24 в тяхна полза.

Стабилна игра на „червените“ след подновяването на играта удължи хегемонията им на терена, а след серия от 8:3 за край на третия период те направиха аванса си над 20 точки за 60:39. Стабилна игра на домакините до края доведе и до категоричния краен резултат.

Алекс Симеонов записа дабъл дабъл от 20 точки и 11 борби за победителите, а по 19 точки добавиха Мартин Сотиров (5 борби, 4 асистенции) и Зейн Ноулс (9 борби).

За Левски Златин Георгиев регистрира 12 точки, а Николай Михайлов се отчете с 11 точки и 11 борби. Тимът бе без Алън Арнет, който ще отсъства от терена няколко седмици.