Берое изпусна израелци в Балканската лига

24-01-2023 21:17 | BGbasket.com

Берое загуби драматичен мач от 9-ия кръг на Балканската лига. Тимът отстъпи на първия в класирането Апоел Беер Шева със 77:84 като домакин в зала „Общинска“, Стара Загора.

До момента съставът на Бойко Миленков запазва четвъртата позиция с баланс от 3 победи и 3 загуби, докато Апоел продължава да оглавява класирането с актив от 6-1. Дарин Иванов и Робърт Георгиев пропуснаха срещата днес поради медицински причини.

Берое започна срещата по-уверено и успя да направи минисерия от 6:2 още в първите две минути игра. Не след дълго обаче израелският тим върна серията и поведе с двуцифрена преднина при 21:11. Баскетболистите на Бойко Миленков не позволиха разликата да се увеличи повече и до края на периода стопиха част от изоставането си.

Добрата игра в нападение на отбора от Стара Загора продължи през втория период, когато едва три минути бяха нужни, за да се стигне до равенство в резултата. Стигна се до нова серия от 13:2 в полза на Берое, но до почивката тимът не успя да реализира повече кошове и остави Апоел Беер Шева да се възползва от шанса си да поведе на почивката с 45:40.

След възобновяването на играта израелският тим отново се опита да направи разликата двуцифрена, но този път без успех. Състезателите на Бойко Миленков се държаха в резултата, като минута преди края на периода стигнаха до ново равенство при 60:60 и дори поведоха с 3 точки преди решаващата четвърт.

Берое започна заключителния период с леко предимство в резултата, но Апоел Беер Шева съумя да навакса изоставането си. Отборът от Стара Загора отново бе в позиция на догонващ, като усилията му стигнаха до успех 2:38 минути преди края – 77:77. Точно попадение зад тройката обаче на Халил Ахмад в последната минута отдалечи домакините от победата и Берое не намери решение да се върне в мача до финалната сирена.

Александър Тодорович бе най-резултатен за Берое с 21 точки, Келси Барлоу беше близо до дабъл-дабъл, като завърши двубоя с 15 точки, 7 борби и 4 асистенции, по 12 добавиха Михаил Комбаков (7 асистенции)  и Дариъс Хол (7 откраднати топки).

За Апоел Беер Шева най-добър беше Дейвид Ефианай, който се отчете с 23 точки, 13 и 9 борби добави Егор Кулшов, Нета Сегал завърши с 12 точки и 6 асистенции, с дабъл-дабъл остана Бен Муур – 10 точки и 12 борби, с 10 е Тиджан Кейта.