Монтана 2003 не успя да пребори Цинкарна Целе в Адриатическата лига

(сн. chervenkarton.com)
26-01-2023 01:06 | BGbasket.com

Монтана 2003 за първи път допусна грешка във втората фаза на Адриатическата лига. Баскетболистките на Николай Господинов отстъпиха пред Цинкарна Целе с 50:95 в мач от третия кръг. В зала „Младост“ тимът от Монтана не успя да се противопостави на словенките, които държаха инициативата през целия двубой.

Така съставът на Господинов разполага с пет победи и четири загуби, като заема четвъртото място във временното класиране на Суперлигата. Следващата среща за Монтана в турнира ще бъде на 1 февруари, когато ще гостува на Войводина 021.

Гостите започнаха силно срещата и за отрицателно време се изстреляха напред в резултата, като основна роля изиграха Маруша Сеничар, Ана Анжич и Сара Лумис. До края на първия период домакините не успяха да се противопоставят на противника и словенките се откъснаха с 14 точки.

Отборът от Целе не се отпусна и през втория период и продължи да увеличава преднината си с помощта на Блажа Чех и Лея Дебеляк. Монтанки отново не намериха подобаващ отговор и Цинкарна се изстреля на полувремето при 43:21.

След паузата ситуацията на паркета не се промени и до края на срещата Монтана 2003 не намери правилния ритъм за игра.

Борислава Денчева бе най-добра за Монтана с 10 точки.

Сара Лумис бе над всички за победителите с 18 точки. Лея Дебеляк добави 15, Мойца Йеленц записа 12 и 5 борби.

Тагове: Адриатическа лига - жени, Монтана 2003