Локомотив Пловдив с трета победа в ББЛ А група

(сн. ББЛ)
26-01-2023 21:50 | BGbasket.com

Локомотив Пловдив записа трета победа от началото на сезона в ББЛ А група. В дербито на дъното в регион Юг тимът надви 3.6.9 Баскетболен клуб със 75:71 в изключително оспорван и интересен мач в зала „Иван Симеонов“ в Пазарджик.

Двата отбора си размениха по една част през първото полувреме, без обаче никой да успее да поведе с повече от 6 точки, а на почивката Локомотив имаше минимален аванс при 40:39.

Играта продължи да бъде много оспорвана и след паузата, а след поредица от размени на водачеството, преди последната част 3.6.9 поведе с 58:56. Символичните домакини обаче направиха силна серия в началото на решителния период и отново излязоха напред, като този път удържаха преднината си до последно.

Теодорос Зиякас бе най-резултатен за победителите с 22 точки. Богомил Дичев се отчете със 17 точки и 12 борби, а Аврам Андреев добави 12 точки.

За съперника Роберт Радев бе над всички с 29 точки и 9 борби, Иван Насков вкара 15 точки, а с 11 борби е Асен Попов.