Видабаскет срази Дунав, Чавдар също с успех

(сн. ББЛ)
29-01-2023 19:16 | BGbasket.com

Видабаскет и Чавдар спечелиха днешните мачове от регион Център на ББЛ А група, които се проведоха в залата в Троян.

Видабаскет нанесе едва втора загуба на Дунав Русе за сезона, след като в много оспорван мач спечели с 86:85.

Цялото първо полувреме бе с много висока резултатност, като двата тима многократно си разменяха водачеството. Баскетболистите на Руслан Русев поведоха с 26:21 след десет минути игра, а на почивката имаха минимален аванс при 50:49. Видабаскет отново взе инициативата след паузата и преди последната част вече бе напред с 86:85. Разликата скочи до 12 точки, но русенци се вдигнаха на финален щурм и 31 секунди преди края намалиха само на 1. Те имаха шанс и да спечелят мача след грешка на съперника си, но направиха пропуски и победата отиде за водения от Николай Колев тим.

Теодор Киров бе в основата на успеха с 30 точки (5 тройки), но той направи и 7 грешки. Никола Емилов реализира 18 точки, с 14 и 8 борби е Филип Емилов, Калоян Петров се отчете с 12 точки и 7 борби, а 10 точки и 9 борби има Калоян Димитров.

За Дунав Николай Николов бе над всички с 34 точки. Теодор Трифонов се отчете с 19, Стоян Ганев записа 12, а с 11 е Иван Живков.

В другия мач, изигран днес, Чавдар Троян се наложи над Чардафон с 81:62.

Отборът от Габрово водеше почти през цялата първа четвърт, но в края й съперникът му обърна за 18:17. Баскетболистите на Лъчезар Диков играха много силно до почивката и тя дойде при 45:32 в тяхна полза. Те продължиха да увеличават аванса си и след паузата и преди заключителните десет минути водеха с 67:47. До края резултатността спадна, но домакините поддържаха комфортна разлика и спечелиха.

Радослав Кочев завърши с 22 точки и 7 борби за победителите. Николай Маринов има 19 точки, Цветослав Острев се отчете с 14 точки, 8 борби и 10 асистенции, а Максим Генов има 12 точки.

За Чардафон Антонио Станков записа 17 точки и 8 борби, Цветан Тодоров е с 15 точки.