Андетокумбо записа 50 точки, Мемфис преодоля Индиана

30-01-2023 10:25 | BGbasket.com

Милуоки достигна до четвърта поредна и общо 33-та победа в НБА през този сезон. На свой терен Бъкс се наложиха над Ню Орлиънс със 135:110, като нанесоха на съперника си осмо поредно поражение в лигата.

Янис Андетокумбо навъртя на сметката на Милуоки 50 точки, след като бе 20/26 при стрелбата си от игра и 7/12 от наказателната линията. Освен това, за 30-те си минути на паркета гръцкият национал овладя и 13 борби за дабъл-дабъл. Жрю Холидей се разписа със 17 точки, 7 борби и 6 асистенции за победителите. Брук Лопес добави 15 и 8 борби.

Хосе Алварадо бе най-добър за Ню Орлиънс с 18 точки и 6 асистенции. Йонас Валанчиунас и Трей Мърфи останаха с по 16.

Мемфис преодоля проблемите от първото полувреме и стигна до победа срещу Индиана след 112:100 у дома. С този успех Гризлис прекъснаха серията си от пет поредни загуби и записаха 32-ри успех в НБА през сезона.

Джерън Джаксън Джуниър завърши с 28 точки и 8 борби за Мемфис. Джа Морант оформи петия си трипъл-дабъл в лигата през 2022/2023 – 27, 10 борби и 15 асистенции. Брандън Кларк се отчете с 13 точки.

Бенедикт Матурин се включи от пейката за Индиана с 27 точки и 8 борби. Арън Нейсмит добави 16 и 5 борби. Майлс Търнър остана с 15 точки.