Академик -2 спечели мач с 66 грешки

(сн. ББЛ)
02-02-2023 21:44 | BGbasket.com

Академик Пловдив -2 се наложи убедително над 3.6.9 Баскетболен клуб със 105:58 в мач от регион Юг на ББЛ А група, който се проведе тази вечер в зала „Сила“.

Победителите отбелязаха 13 тройки в мача срещу 4 и макар да направиха 28 грешки, съперникът им сбърка 38 пъти.

Двубоят започна много оспорвано, но след силна серия в края на първата част, след десет минути игра баскетболистите на Йордан Иванов поведоха с 19:13. Те имаха много сериозно предимство в подкошието и на полувремето се откъснаха с 48:29.

Темпото се запази и след паузата, като преднината на Академик достигна 33 точки, а преди последната четвърт той водеше със 74:47. Разликата продължи да расте и в оставащото време, като символичните домакини спечелиха още по-убедително.

Йоанис Кикрилис бе най-резултатен за успеха с 28 точки и 8 откраднати топки. Кръстомир Михов има 22 с 12 борби плюс 7 грешки. Петър Ралчев вкара 17 точки, с 14 и 21 борби, но и 7 грешки е Димитър Стамов, а Александър Язаджиев добави 11 точки.

За съперника Асен Попов се отчете с 24 точки, но и 7 грешки, а Робърт Радев направи дабъл-дабъл от 19 точки и 11 борби, плюс 7 откраднати топки, но и сбърка най-много пъти от отбора си – 12.