Спартак Плевен се докосна до топ 3 с нова победа

04-02-2023 21:00 | BGbasket.com

Спартак Плевен записа трета поредна победа след кризата, в която беше изпаднал, и с това се изравни по брой победи с третия във временното класиране до днешния кръг Левски (10-7). Плевенчани се наложиха като гости над Академик Пловдив с резултат 90:77 и вече са с актив 10-8. Това пък бе второ поредно поражение за пловдивчани, които са с 6-11. В следващия си мач Спартак ще премери сили с лидера Рилски спортист, а Академик има гостуване на Левски.

След много равностойни първи минути гостите от Плевен успяха да се задържат напред в резултата и да натрупат малка преднина до края на първия период, който приключи при 22:15. Те запазиха крехък аванс през втората част, но точно преди почивката избухнаха със серия от 10:0, което им позволи да затворят полувремето с двуцифрен аванс при 45:34.

Вече с по-стабилна преднина Спартак играеше по-спокойно след подновяването на играта и успя да я увеличи още малко за 70:56 след 30 минути игрово време. След серия от 8:0 в началото на последната част Академик рязко стопи разликата до едва 7 точки, но съперникът реагира бързо и отново я увеличи над 10, за да доиграе с по-малко напрежение последните минути.

Самаджи Хейнс-Джоунс бе най-резултатен за победителите със 17 точки, 16 вкара Седариан Рейнс, а с дабъл дабъл от 15 точки и 14 борби завърши Цветомир Чернокожев.

За Академик 14 точки отбеляза капитанът Васил Бачев, 13 – Джейлън Минет, а с 11 се отчете Томислав Минков.