Людмил Хаджисотиров: Никой нищо няма да ни даде наготово

04-02-2023 22:43 | nbl.basketball.bg

Старши треньорът на Рилски спортист Людмил Хаджисотиров коментира първата загуба на отбора си като гост на Ямбол в НБЛ:

„Ясно беше, че ще дойде моментът на първата загуба. Поздравявам отбора на Ямбол, който победи заслужено в днешния мач. Трудно бихме победили в тази зала в двубой, в който имаме 11 асистенции и 17 грешки. Не играхме нашия стил баскетбол. Позволихме да ни вкарат 30 точки в четвъртата част - в момента, когато събитията се решаваха точка за точка. Бяхме доста далеч от това, което искаме да покажем и което сме показвали като игра. Трябва с работа и с усилия, с мисъл и с концентрация да си подобрим състоянието и да започнем да играем по-добре. Всяко едно нещо трябва да си го изработим и да си го извоюваме - никой нищо няма да ни даде наготово.

Това, че в момента сме първи, няма значение. Аз гледам как играе отборът. Имаме само 7 точки от бърза атака и позволихме да ни вкарват лесни кошове. Когато разиграеш такъв отбор, той започва да се надскача: центърът им Сампсън днес е с 25 точки и 80% , 4 от 5 от тройката. Иван Лилов също влезе в добър ритъм, докато ние видимо не бяхме в добро състояние и това пролича на терена. Имахме два момента, в които повеждахме с 9-10 точки, играехме добре и след това им позволихме да се върнат в мача. Просто не сме готови. Стават ротации и след това ни се губи ритъмът. Това трябва да се поправи, защото няма време. Това е нещото, над което ще работим и което ще фиксираме по най-бързия начин.“

Гардът на тима Деян Карамфилов добави:

„Контролирахме мача докъм края на третата част. Представихме се много слабо в защита в последната четвърт. Това ни попречи да направим бързи атаки и в края просто не бяхме на себе си. Те вкараха някои трудни тройки, но като цяло защитата ни беше трагедия в последната четвърт.“

Тагове: НБЛ - мъже, Рилски спортист, Людмил Хаджисотиров, Деян Карамфилов