Разгромни победи за лидерите на Юг

(сн. ББЛ)
05-02-2023 17:40 | BGbasket.com

Разгромна 13-а победа в регион Юг на ББЛ А група постигна отборът на Хебър - 108:68 срещу Локомотив Пловдив.

Още в първата част на двубоя разликата мина 20 точки и пазарджишкият тим с лекота довърши започнатото.

Хебър наниза 14 тройки в мача, като направи цели 31 асистенции. Освен това тимът принуди противника да сгреши цели 26 пъти, срещу само 9 грешки за лидера в групата, като той отбеляза и 27 точки от тези грешки. Хебър бе убедителен и в атаките под коша, откъдето отбеляза половината си точков актив.

Хебър игра със 7 баскетболисти, като с 30 точки и 10 борби бе Николай Нинов, 25 и 15 борби добави Юлий Арабаджийски, 20 отбеляза Методи Методиев, 19 с 10 борби - Станислав Тенов и 14 вкара Станислав Ваклинов.

По 15 за Локомотив записаха Калоян Панчев и Богомил Дичев.

Вихър Айтос постигна четвърта поредна победа в регион Юг, след като надви убедително Пловдив Мамбас с 86:56 на негов терен в зала „Сила“. Само няколко минути игра бяха необходими на баскетболистите на Дечо Коешинов да натрупат двуцифрена разлика, а след десет минути игра водеха с 24:12. Темпото се запази и през втория период, като на почивката те дръпнаха с 44:23.

Домакините продължиха да правят много пропуски и след паузата, отстъпваха сериозно в подкошието и след едва 7 отбелязани точки в третата част, след края й изоставаха с 30:72.

Пловдив Мамбас все пак спечели последната четвърт, но на практика вече мачът се доиграваше.

Йордан Киров бе най-резултатен за победителите с 23 точки, като вкара и 7 тройки. Стоян Петков има 16 точки с 10 борби. Константин Коев остана на крачка от впечатляващ трипъл-дабъл със своите 15 точки, 20 борби и 8 асистенции. Симеон Апостолов има 14 точки, с 12 е Стоян Милчев. За съперника Дилян Барбов реализира 17 точки, Златомир Дончев е с 11 и 9 борби.

Нов успех в региона записа и Хасково, след красноречиво 104:62 срещу Раковски.

В двубоя интригата падна рано-рано, като Хасково избухна с втора част 33:10 и така си реши нещата до почивката. Тя дойде при 55:24, а след подновяването на играта отново момчетата на Янко Желев доминираха. Раковски не успя да вкара нито една тройка в мача, но се бори много под коша.

Ивайло Тонев си подари 41 точки за 24-я си рожден ден. 20 вкара Динко Христов, 14 - Иван Иванов.

За Раковски Милко Лачев вкара 19, 12 добави Станислав Йотов, а Милен Иванчев записа дабъл-дабъл с 11 точки и 13 борби.