Шоутайм продължава без загуба, победи за ИУ и Шумен -2

(сн. ББЛ)
05-02-2023 20:23 | BGbasket.com

Шоутайм продължава без загуба в регион Изток, след като обърна Черно море Тича -2 с 86:71 в залата на Икономическия университет във Варна за десетата си поредна победа. Успехът не дойде никак лесно, тъй като почти през цялото първо полувреме „моряците“ имаха предимство. Те поведоха с 27:18 след десет минути игра, а на почивката авансът им бе 7 – 38:31. Ключова обаче се оказа серия от 20 поредни точки, с която Шоутайм стартира второто полувреме и преди заключителната четвърт вече водеше с 56:49. Черно море Тича -2 се доближи само на 5 в началото на последната част, но правеше куп пропуски през целия мач и позволи на опонента си отново да натрупа двуцифрена преднина и да спечели.

Красимир Димитров бе най-резултатен за победителите с 22 точки, като записа още 9 борби и 9 асистенции. Веселин Георгиев се отчете с 19 точки, Александър Иванов има 12, с 10 и 11 борби е Ростислав Алексов. За съперника по 23 точки реализираха Любомир Керемедчиев (8 борби, 8 асистенции) и Мерд Адем.

Икономическият университет - Варна записа убедителна победа в 11-ия кръг от регион Изток. Тимът победи Светкавица със 79:58 в Арена Шумен. Развоят на двубоя се реши в третата четвърт, когато варненският тим не отстъпи и спечели убедително периода с 22:5. Независимо от усилията за равен мач през останалото време на Светкавица, отборът нямаше решение през заключителната четвърт да стопи изоставането си.

Най-резултатен в двубоя бе Пламен Илиев, който записа 19 точки и 5 откраднати. По 14 добавиха Емил Михалев (16 борби) и Александър Подскочиев, с 10 завърши Петър Христов. За Светкавица по 15 записаха Хасан Чърак (9 борби) и Николай Ненов, с 10 остана Сашо Георгиев.

В последния мач от програмата за деня Шумен А записа драматична победа след продължение над Ънстопабъл с 96:90 в Арена Шумен. Гостите започнаха по-убедително срещата и поведоха в резултата, но противникът им навакса изоставането си и се движеше рамо до рамо с Ънстопабъл. Водачеството няколко пъти се промени, но разликата не ставаше двуцифрена за нито един от двата тима. Така след гонитбата в резултата, развоят на срещата се реши в продължението, когато Шумен А показа по-добра игра в нападение.

Баръш Мустафа бе най-добър за победителите, като завърши двубоя с 21 точки и 7 асистенции. 20 и 7 борби записа капитанът Пламен Русков. Никола Любенов добави 16 точки, с 14 се отчетоха Ивелин Йорданов и Станислав Бънков (7 асистенции). За съперника 21 точки и 7 асистенции записа капитанът Петър Демирев, 17 добави Георги Арнаудов, с дабъл-дабъл са Кирил Кирилов (16 точки и 11 борби) и Кирил Кънев (13 точки и 10 борби), като вторият добави и 6 асистенции.