63 точки стигнаха на Черно море Тича -2 срещу ИУ

(сн. ББЛ)
26-03-2023 20:01 | BGbasket.com

В едно от варненските дербита в регион Изток на ББЛ А група Черно море Тича -2 постигна обрат срещу ИУ с 63:45 в последния и за двата тима мач от редовния сезон. След него те се изравниха с баланс 10-5, но ИУ няма как да бъде изместен от втората позиция заради победите си срещу този съперник в предишните две срещи.

Баскетболистите на Петко Делев стартираха мача с 8 безответни точки, а след десет минути игра бяха напред с 16:11. Те обаче не успяха да отбележат нито една тройка за цялото първо полувреме и след само 5 точки през втората част, на почивката вече изоставаха с 21:26.

„Моряците“ дръпнаха с 11 след паузата, но преди заключителната четвърт ИУ стигна до пълен обрат – 38:37. Черно море Тича -2 обаче бързо си върна водачеството и след много силна последна част спечели мача.

Кристиян Попов завърши с 15 точки за успеха, 14 има Мерт Адем.

За съперника по 14 точки реализираха Емил Михалев (9 борби) и Петър Христов (12 борби).