Академик Бултекс 99 и Балкан продължават към полуфиналите при момчетата U17

(сн. facebook.com/plovdivbb)
02-06-2023 19:38 | BGbasket.com

Отборите на Академик Бултекс 99 и Балкан са първите, които се класират за полуфиналите на Държавното първенство по баскетбол за момчета U17. Това стана ясно, след като двата тима се наложиха над противниците си в първите две четвъртфинални срещи, които се изиграха в зала "Дунав", Русе.

Академик Бултекс 99 спечели двубоят срещу Шумен след 95:82. Тимът от Пловдив успя да си осигури преднина от точки до почивката, като я увеличи до 12 след края на третия период. В заключителната четвърт двата състава играха равностойно, но баскетболистите на Йордан Иванов не дадоха шанс на противника си да скъси дистанцията и затвотиха мача с победа.

За успеха най-резултатен бе Преслав Дурев с 23 точки, като добави към тях 6 борби и 4 асистенции. Кристиян Желев записа 19 точки, 7 борби и 6 асистенции, дабъл-дабъл от 17 и 18 борби оформи Димитър Стамов, с 16 е Александър Язаджиев, 14 вкара Петър Ралчев.

Михаил Калинов бе най-добър за Шумен със своите 27 точки, като добави 5 борби и 5 асистенции, Баръш Мустафа записа 18 точки, 6 борби и 6 асистенции, 13 отбеляза Веселин Байчев, с 11 остана Станислав Бънков.

В другия четвъртфинален мач Балкан надигра Черноморец с 85:74. Тимът от Ботевград спечели първите два периода и си осигури аванс от 43:31 на почивката. Черноморец отстъпи и в третата четвърт с 16:18, но в заключителната част отборът от Бургас показа добра игра, с която спечели периода след 27:24. Това обаче не му позволи да стопи напълно изоставането си.

Александър Гавалюгов бе най-резултатен за успеха, като остана на косъм от трипъл-дабъл с показатели от 23 точки, 8 борби и 9 асистенции. Велизар Георгиев отбеляза 20 точки, дабъл-дабъл от 18 точки и 16 борби записа Кристиян Василев.

Тагове: Финали за момчета U17, Балкан, Черноморец, Шумен, Академик Бултекс 99