Ямбол излъга Черно море в последните минути

14-10-2023 20:28 | BGbasket.com

Отборът на Ямбол записа първия си успех след началото на новия сезон 2023/2024 в Sesame Национална баскетболна лига. Баскетболистите на Тони Делеч надиграха Черно море Тича с 89:81 в среща, изиграна в зала "Диана".

Така до момента съставът на домакините разполага с баланс от победа и загуба, а "моряците" остават с две поражения на сметката си. След седмица Ямбол ще гостува на Академик Пловдив, докато Черно море Тича ще се изправи срещу Балкан  в Ботевград.

В игра за варненци се завърна Ейврил Уба, който обаче не завърши срещата, заради две технически нарушения. На паркета за Ямбол отново се появи Павел Маринов, който пропусна първия двубой на тима си, а Айзък Бонтън направи дебюта си в лигата.

Двубоят започна с няколко промени в лидерската позиция, но нито един от съставите не успя да излезе напред с повече от 4 точки. Лесен кош и тройка на Къртис Джоунс обаче даде аванс на Черно море Тича при 21:14, но Александър Матушев и Тейлър Къри бързо реагираха и върнаха 4 точки от изоставането си. В последната секунда на периода обаче Джоунс отново бе точен за 23:18 в края на първите десет минути.

Баскетболистите на Кирил Болшаков запазиха крехката си преднина и в началото на втория период, а завърналия се в игра Тач Ънру отбеляза важен кош, за да изведа тима си с 39:30. До почивката Ямбол остана да гони в резултата, но успя леко да навакса изоставането си след добри включвания на Тейлър Къри, Айзък Бонтън и Павел Маринов.

След подновяването на играта баскетболистите на Тони Дечев напълно заличиха разликата и излязоха напред при 44:42 след 5 точки на Къри и 2 на Маринов. Черно море Тича не остави нещата така и още в следващата атака изравни, но Ямбол пое лидерството до края на периода и си осигури аванс при 64:58.

Гонитбата в резултата продължи и през последните две минути, а Айзък Бонтън и Гедиминас Юозапайтис поведоха тима си, за да му осигурят преднина от 5 точки - 74:69. Къртис Джоунс обаче не остави нещата така и отново двата състава стигнаха до равенство. Домакините обаче излезнаха напред в резултата след сполучливи наказателни удари на Тейлър Къри, но Михаил Молдов бе точен от тройката, за да върне надеждите на тима си - 81:84. Гедиминас Юозапайтис не даде възможност на противника да направи обрат в последните секунди от срещата, след като бе точен при трите си наказателни удара, а в последните секунди добави и още един кош за финалното 89:81.

Тейлър Къри бе над всички за победителите с 24 точки и 11 борби. Гедиминас Юозапайтис се разписа с 20 точки, Айзък Бонтън направи дебюти си с екипа на Ямбол и завърши с 18 и 7 асистенции. Павел Маринов и Александър Матушев отбелязаха по 10, като първият записа и 7 борби.

Къртис Джоунс бе най-резултатен за "моряците" със своите 33 точки, като добави към тях 5 борби, Костадин Лазаров реализира 11, Тач Ънру вкара 10.