Шоутайм наниза 30 точки за една част за успеха над Академик

16-12-2023 17:37 | BGbasket.com

Шоутайм записа третия си успех в женската А група от началото на сезона. В мач от 10-и кръг, изигран във Варна, баскетболистките на Кирил Петров се наложиха убедително над Академик Пловдив с 84:63.

Домакините изиграха най-силна последната четвърт и отбелязаха 30 точки в нея, срещу само 19 за противника. Това се оказа и напълно достатъчно, за да се поздравят с победата.

За състава на Академик пък в групата за мача бяха едва 8 състезателки, като 5 от тях записаха над 30 минути на паркета.

Двубоят между двата състава започна равностойно, като двата тима си размениха два пъти водачеството. Постепенно обаче Шоутайм успя да стигне до серия от 12:3, която му позволи да поведе с 5 точки след първите десет минути игра.

Академик Пловдив бързо успя да изравни в резултата, но домакините съумяха да се изстрелят напред със 7 точки преднина. Гостите се опитваха да стопят изоставането си, като успяха да намалят разликата си до 31:28, но баскетболистките на Кирил Петров запазиха лидерската позиция на почивката при 35:28.

Бързо след подновяването на играта Адриана Балтанова наниза тройка, за да изведе отбора си с 9 точки напред, но още в следващата атака точната стрелба от далечно разстояние бе върната от Каролина Кирилова за 32:38. Академик Пловдив успя да свали разликата и до 3 точки за пореден път, но серия от 12:2 позволи на Шоутайм да стигне до първата двуцифрена преднина в двубоя - 50:37. В края на периода обаче гостите отново стопиха изоставането си до 8 точки, но в последните секунди Калина Георгиева отбеляза кош за 54:44.

В заключителните десет минути опитите на Академик Пловдив за ново равенство бавно започнаха да се изпаряват, а баскетболистките на Кирил Петров използваха шанса си, за да стигнат и до 20 точки аванс при 77:57. Нищо не се промени в последните минути от двубоя, като само остана да се оформи крайния резултат от срещата.

Адриана Балтанова бе най-добра за победата на Шоутайм, като отбеляза 17 точки. Габриела Ангелова финишира с 14, Виктория Георгиева добави 13 точки, 7 борби и 5 асистенции. По 10 вкараха Анхела Йошовска (6 борби) и Калина Георгиева (7 борби).

За Академик Пловдив Анастасия Калева бе най-резултатна с 23 точки, като оформи и дабъл-дабъл с 16 борби. Каролина Кирилова завърши 13, дабъл-дабъл също записа Мила Кръстева - 10 точки и 10 борби.