Мартин Коцев: Трябва да бием постоянно, за да ни уважават и да се страхуват от нас

(сн. БФБ, Краси Веселинова)
15-03-2024 15:58 | Мария Маринова, пратеник на BGbasket.com в Бургас

Капитанът на Черно море Тича Мартин Коцев обясни причините за загубата от Балкан на четвъртфиналите на Купата, липсата на постоянство в отбора му и разкри целите до края на сезона:

„Мисля, че не ни стигнаха силите. Първото полувреме бяхме горе-долу равно, но второто и най-вече третата част рухнахме. Доста лесни точки на Минчев, забивка, кош и фал, там затвориха мача и повече не можахме да се върнем до края.

Както бяхме тръгнали нещата, не мисля, че дали Ъгба беше в игра, щеше да има значение, защото целият отбор в защита не можахме да се противопоставим. Много лесно ги оставихме да вкарват под коша и не показахме този хъс и агресия, с които трябваше да излезем.

Още не сме стигнали явно това постоянство, което изискват класните и много добри отбори. Показваме проблясъци, но трябва да задържим едно ниво и да почнем да бием постоянно, за да ни уважават хората и да се страхуват от нас.

И Балкан е доста добър противник, но залогът ми за победител е Рилски спортист. Плевен също е доста опасен отбор. Надявам се да станат хубави мачове.

Целите са да стигнем петото място в плейофите, за да се изправим срещу четвъртия отбор и да стигнем колкото се може, по-далеч. Надявам се да сме здрави, да забравим за тази загуба и да тренираме. Имаме още какво да покажем до края на сезона.

Искам да благодаря на всички фенове, които дойдоха от Варна да гледат този мач. Знам, че 13:00 в петък е доста неудобен час. Съжалявам, че не успяхме да ги зарадваме с победа.“

Тагове: Купа България, Черно море Тича, Мартин Коцев