Монтана 2003 без шанс срещу гъркини в контрола

(сн. Монтана 2003)
21-09-2024 19:09 | BGbasket.com

Монтана 2003 не успя да добави още един успех на своята сметка в предсезонната си подготовка. Момичетата на Преслав Пешев загубиха от Пансерайкос с 60:73 в първата проверка между двата тима, която се проведе на гръцка земя.

Така момичетата на Преслав Пешев имат две победи и две загуби преди да стартира сезона. Двата отбора ще премерят сили още веднъж утре (неделя), като втората контрола ще стартира от 13:00 часа.

Домакините стартираха силно и натрупването на двуцифрената разлика не закъсня, повеждайки с 13 точки след 10 минути игра. Гъркините запазиха инерцията и през втората част, а на голямата почивка фиксираха 52:37 в своя полза. През второто полувреме гостите отново останаха далече от обрата и победата отиде в съперниковия лагер.

Сара Бут бе над всички за Монтана с 14 точки. Борислава Денчева наниза 12, Киана Джонсън приключи с 10.

Тагове: Монтана 2003