Черно море с отличен старт на Черноморските игри

(сн. BGbasket.com)
26-09-2024 19:36 | Деляна Кадиева

Черно море Тича даде отлично начало на Черноморските игри във Варна. Тимът надделя над Ямбол с 88:82 в първия двубой от турнира, изигран в зала "Христо Борисов".

За състава на Черно море Тича липсваха Иван СпировМарин Маринов и Костадин Лазаров, които са с контузии, но все пак подкрепяха съотборниците си от пейката. В противниковия лагер пък отсъстваха Йоан Христов и Стилиян Иванов.

Тимът на Георги Давидов поведе още в самото начало на двубоя, като след пет минути игра разполагаха с преднина от 4 точки. До края на първата четвърт домакините запазиха лидерската позиция, а от 23 отбелязани точки за "моряците", Родни Първис бе първият записал на сметката си двуцифрен актив от 11.

Съставът на Александър Алексиев изравни след мини серия от 6:2 в първите минути на втория период. Двата тима продължиха да се гонят в резултата, а на почивката Черно море все още водеше в резултата - 44:42.

Още минути след подновяването на играта, домакините дръпнаха напред в резултата с 6 при 48:42. След още 5 за "мореците" последва силна серия на Ямбол, с която свалиха изоставането си само на точка - 52:53. Прекъсването, взето от Георги Давидов свърши добра работа, за да може тимът му отново да излезе напред в резултата, този път с 8. Баскетболистите на Александър Алексиев отново съумяха да намалят изоставането си, но до края на периода домакините не се повлияха от натиска на противника и затвориха периода при 69:60. В рамките на 10-е минути Даниел Саки успя да запише 11 точки и стана първият достигнал 20.

Нова силна серия на ямболии даде старт на заключителната четвърт, а след две тройки на Дамян Минков разликата падна до 69:72. Отговорът на "моряците" не се забави, а преднината им за първи път от началото на мача стана двуцифрена - 80:69. Дехуан Граф обаче не бе доволен от последвалото съдийско решение и получи техническо нарушение. Игра напусна и Минков заради пет лични фала. Разликата в полза на домакините продължи да расте и достигна до 14 точки едва 3:13 преди края на мача. До сирената двата треньора завъртяха целите си състави, а за добър завършек на мача, Джон Флорвиъс вдигна публиката на крака с мощна забивка.

Най-резултатен за победа бе Родни Първис с 21 точки. Дабъл-дабъл оформиха Джон Флорвиъс (19 точки и 11 борби) и Дехуан Граф (14 точки и 10 асистенции). С 14 се разписа и Цветомир Чернокожев, добавяйки и 8 борби.

За Ямбол най-добър бе Даниел Саки с 24 точки, Дамян Минков отбеляза 22, с дабъл-дабъл от 11 точки и 11 борби остана Бенджамин Стивънс.

Тагове: Черно море Тича, Ямбол