Смит и Антич с по 20 точки за Лукойл

Смит вкара 20 точки в Белград
19-09-2007 11:23

Амерканецът Дантей Смит и македонецът Перо Антич вкараха по 20 точки за победата на Лукойл Академик в Белград над сръбския Железник с 82-80. Герой на вечерта обаче бе капитана на отбора Тодор Стойков, който 1.5 секунди преди края реализира тройка и сложи точка на спора. При резултат 79-80 за Железник 8 секунди преди края треньора Желко Лукаич взе прекъсване и начерта нападение, след което Стойков бе безпощаден от зоната за три точки. Той завърши с 11 за българския шампион, а македонецът Ристе Стефанов се отчете с 13 точки.

За домакините от Железник Кръстович вкара 14, а Джерасимович и Лабович добавиха по 13 точки.
На почивката Лукойл Академик губеха с 33-44, но силно второ полувреме изравни играта и накрая се играеше кош за кош. Студентите вкараха цели 49 точки през втората половина от мача и заслужено стартираха турнето си в западната съседка с победа.Днес те пътуват за Нови Сад, където ще бъдат за по-дълго време и ще изиграят останалите си три контроли.