Девойките до 20 години с победа и загуба преди европейското

Петева бе най-резултатна в първия мач
04-07-2009 17:31

Отборът на България при девойките до 20 години записа победа и загуба в последните си две контроли преди Европейското първенство. Вчера успяхме да победим Румъния с 81-57, а днес загубихме с 52-62.

Идния четвъртък момичетата стартират участието си на първенството срещу отбора на Сърбия, а след това играят с Черна Гора и Италия.

Вчерашният двубой протече добре за България. Нашите момичета водеха през целия мач, а след като спечелиха и последната част с 23-4 успяха и да натрупат разлика в края.

Пет от момичетата завършиха с двуцифрен точков актив. Най-резултатни бяха Даниела Петева и Сара Маринова с по 14 точки, а Стефка Митева направи дабъл дабъл - 13 точки и 13 борби.

За Румъния добре се представи Елизабет Павел със 17 точки и 8 борби.

Днес румънките взеха реванш и успяха да спечелят. Те натрупаха аванс от 10 точки още през първото полувреме и през второто съумяха да запазят този аванс и да нанесат загуба на българките.

Стефка Митева отново игра много силно като приключи с 13 точки и 17 борби. Стефка Николова пък се разписа с 12 точки.

Павел отново бе най-добра за румънките и направи дабъл дабъл - 21 точки и 15 борби.