Брайънт пак вкарва със сирената, Робинсън разнищи Атланта

Брайънт донесе успеха на Лейкърс (сн. AP Photo)
02-01-2010 13:15 | Stefan Georgiev

Коби Брайънт отново отбеляза тройка със сирената и завърши с 39 точки за Лос Анджелис Лейкърс, които преодоляха дефицит от 20 точки, за да победят Сакраменто Кингс със 109-108. Ламар Одъм добави 20 точки и 10 борби за лидера в НБА с баланс 26-6. Пау Гасол завърши със 17 точки, 16 борби и 4 асистенции, една от които бе за последния кош на Коби.

Спенсър Хеус вкара рекордните в кариерата си 30 точки и грабна 11 борби за Кралете. Омри Каспи отбеляза 23 точки, а Бено Удрих добави 19 и 13 асистенции.

Нейт Робинсън отбеляза 11 от своите 41 точки при драматичното си завръщане за Ню Йорк Никс, а тимът му победи Атланта Хоукс със 112-108.

В първия си мач от 1 декември насам, Робинсън влезе в игра при 3 минути до края на първата част. Той вкара 18 стрелби от 24 опита и бе само на 4 точки от личния си рекорд, а освен това добави и 8 асистенции.

Робинсън игра около 10 минути срещу Финикс на 1 декември, а след това не игра въобще през целия месец. Неговият агент каза скоро, че е помолил Никс да трансферират играча. Лигата глоби Робинсън с 25 000 долара, тъй като играчите нямат право да искат трансфер публично.

Джо Джонсън вкара 28 точки за Атланта, които записаха трета поредна загуба за първи път този сезон.

Рашар Люис вкара 21 точки, а Мат Барнс добави 17 за победата на Орландо със 106-94 срещу Минесота, която прекъсна серията от три поредни поражения при гостувания за отбора. Раян Андерсън и Джамиър Нелсън вкараха по 16 точки, а Джони Флин бе най-резултатен за загубилите с 23 точки.