АЛБА с ценна победа срещу Цървена Звезда (видео)

Марко Банич наниза 18 точки за успеха на берлинчани(сн.euroleague.net)
27-03-2015 10:22

Немците все по-близо до плейофите в Евролига

АЛБА Берлин удари Цървена звезда в 12-ти кръг от Топ 16 на Евролига. Тимът на АЛБА се наложи със 73-68 над Звезда, за да изравни показателите си на 6-6 и да заема пето място в група Е, докато сръбският гранд показа доста слабо представяне в най-силния клубен турнир и вече със сигурност няма шанс да участва в плейофната фаза. До момента Звезда има само 3 успеха и 9 поражения и заема предпоследно място в група Е от надпреварата. В следващия предпоследен кръг АЛБА гостува на Панатинайкос, а Цървена Звезда на Жалгирис Каунас.

Домакините от АЛБА започнаха ударно и още в началото на мача поведоха убедително с 15-6. Джонатан Табу и Радошевич помогнаха на АЛБА да увеличи още повече преднината си и да стана двуцифрена след 10 минути игра при 22-9. До почивката немците увеличиха още повече преднината си и след първото полувреме имаха аванс от 17 точки при 39-22. Марянович взе нещата в свои ръце след подновяване на играта и намали изоставането на Звезда до 10 при 49-59 след третата част. След силно включване на Лука Митрович и Дженкинс сръбския гранд успя да изравни 6 минути преди края на срещата при 61-61. Последваха оспорвани минути, но в края АЛБА отново увеличи аванса си и спечели двубоя.

Марко Банич бе най-резултатен за успеха на Алба като отбеляза 18 точки, а 13 и 6 асистенции добави Алекс Ренфро. Леон Радошевич се отчете с 10, докато Реджи Рединг направи рекордните 11 асистенции в кариерата си.

Бобан Марянович изведе Звезда също с рекордните за него 27 точки и коефициент на полезно действие 40. Той добави и 10 борби за 14-тия му дабъл-дабъл този сезон. Чарлз Дженкинс отбеляза 19 точки за гостите.