Кънектикът пише история в женската NCAA (видео)

(сн. AP)
06-04-2016 11:12

Хъскитата станаха първия отбор с четири поредни титли

Категоричният доминатор в последните години в женското колежанското първенство на САЩ Университетът Кънектикът спечели титлата в NCAA за четвърта поредна година. Тимът на Джино Ориема надигра на финала с 82-51 Сиракуза, за който това бе първи финал в историята. Победата не е случайно, след като тимът е безспорен лидер с 38 победи този сезон и нито една загуба. Освен това всичките от тях бяха с двуцифрен аванс. Рекордът им прави общо 75 поредни победи от миналия сезон – вторият най-дълъг в историята на NCAA.

Този мач ще влезе в историята, тъй като тази титла е рекордна 11-а за наставника на шампионките , с който задмина легендарния Джон Удън, който спечели 10 титли от 12 сезона през 60-те и 70-те години на ХХ век. Финалната четворка в Индианаполис този април пък, бе 35-тото издание от създаването на женската NCAA.

Кънектикът започна двубоя силно с 9-0  още в началото поведе сериозно в резултата. След първата част тимът бе напред с 15, а на полувремето вдигна над 20. Нищо не се промени и през второто полувреме и Кънектикът стигна лесно до успеха.  В основата бе Брияна Стюарт, която остана на крачка от трипъл дабъл с 24 точки, 10 борби и 6 асистенции и бе избрана за най-полезен играч на финала. Друга силна фигура в тима на Кънектикът бе Тък Морган,която наниза 19. Джеферсън се включи с 13 като последните две добавиха и по 5 асистенции. Това бе и последна година за триото на Кънектикът.

Най-резултатна за Сиракуза с 16 точки бе Корнелия Форнден, а 12 имаше Бритни Сайкс.

Тагове: Кънектикът, Сиракуза, NCAA, Джино Ориема