Колежани направиха исторически обрат в луд мач (видео)

(AP photo)
09-01-2017 13:03

Все още сме на няколко седмици разстояние от Мартенската лудост в NCAA, но един мач от снощи ни напомни по най-добрият възможен начин за нея. Отборът на Невада направи исторически обрат, за да победи Ню Мексико със 105-104.

Невада постигна нещо изключително, след като се върна от пасив 25 точки при 11 минути до края, 19 точки при оставащи 4 минути и 14 точки при само 63 секунди на таблото.

В крайна сметка играчите на Невада не се предадоха до последно и се възползваха от някои грешки на съперника и две луди тройки, за да изравнят. Отделно играчите на Ню Мексико пропусна 6 от 10 наказателни удара в последната минута, с което помогнаха доста. Невада пък отбеляза 6 тройки в тези луди 63 секунди и така изравни.

Драмата естествено не свърши и в продължението, където Ню Мексико дръпна с 5 точки. При 8 секунди до края разликата бе само 2 и Невада взе таймаут. След него топката попадна в Джордан Карълайн, който наниза тройка за финал на една фантастична вечер за него.

Карълайн завърши с рекордните за него 45 точки, колкото не е вкарвал дори и като гимназист. Той добави и 13 борби, асистенция и една отнета топка при минута и 3 секунди до края, с която даде началото на обрата. Маркъс Маршал пък също имаше ключова роля, след като вкара четири от тройките в последната минута, включително последните две.

Вижте видео от феноменалния завършек на този двубой...