Една част стигна на Рилски спортист в Бургас

12-10-2019 19:52 | BGbasket.com

Рилски спортист записа още една победа през новия сезон в Националната баскетболна лига. В първия си мач навън отборът се наложи над Черноморец в Бургас с 98:75. Ключова за крайния успех се оказа силната трета четвърт, тъй като през голяма част от първото полувреме гостите бяха в ролята на догонващи.

Рилецо отбеляза 13 тройки срещу 8 за съперника си и като цяло имаше по-добър процент при стрелбата (51 срещу 43), а освен това доминираше и в подкошието (40 срещу 32 борби).

И двата отбора не бяха в пълен състав. Домакините не можеха да разчитат на Тевън Джоунс и Джордан Бътлър. В групата на тима от Самоков не бе Милен Дудев, но пък в игра след близо месец извън терена се завърна Игор Кесар. Победата бе втора за баскетболистите на Людмил Хаджисотиров, докато тези на Йордан Колев са с две поражения. В следващия кръг Черноморец гостува на Академик Бултекс 99, докато Рилски спортист приема Академик София.

Домакините започнаха по-добре мача и дръпнаха с 10:3 след силни изяви на Блейк Рейнълдс. В следващите минути те продължиха да имат малка преднина и след първата част водеха с 24:19. В средата на втория период Рилски спортист стигна до пълен обрат за 35:33 след тройка на Евгени Хаджирусев. Последваха оспорвани минути с размяна на водачеството, като на почивката Черноморец отново бе напред при 50:45.

Серия от 8:0 в полза на гостите даде старт на второто полувреме. Те взеха инициативата и започнаха да трупат разлика, като преди заключителната четвърт вече имаха солиден аванс при 75:58. Рилски спортист поддържаше двуцифрена преднина в оставащото време до края, като след силни финални минути направи успеха си още по-изразителен.

Брандън Браун бе най-резултатен за победителите с 22 точки, с 20 и 8 борби е Игор Кесар. Тихомир Желев се отчете с 12 точки, 11 има Зейвиър Джонсън.

За Черноморец над всички бе Блейк Рейнълдс с 26 точки, с 20 е Джамал Кинг. Робърт Георгиев наниза 12 точки, а с 9 точки и 10 борби е Миленко Велкович.