Берое взе своето срещу Ямбол след силно второ полувреме

(сн. beroebasket.com)
14-12-2019 19:48 | BGbasket.com

Берое записа победа като домакин срещу Ямбол в мач от 11-ия кръг на НБЛ. След като изиграха силно второ полувреме старозагорци се наложиха с резултат 110:76 и си върнаха победния ход след загубата от Левски Лукойл в миналия кръг.

Баскетболистите на Любо Минчев са в четворката на класирането с 8 победи и 3 загуби, а ямболии, които претърпяха шесто поредно поражение, са последни с 1-10. В следващия кръг Берое гостува на Спартак Плевен, а Ямбол посреща Левски Лукойл.

Домакините поведоха в първите минути и останаха напред до края на срещата. Те поддържаха малка преднина през откриващата четвърт, като в края ѝ водеха с шест точки при 23:17. Разликата стана двуцифрена в началото на втория период и остана стабилна за дълъг период преди Ямбол да я намали на шест точки на почивката при 42:48.

Ямбол игра стабилно дълго през третата част и беше плътно зад съперника си при три минути преди края ѝ – 56:59. Тогава обаче Берое избухна със серия от 14:1, откъсвайки се далеч напред при четвърт до края – 73:57. В началото на последната десетка домакините направиха преднината си над 20 точки и предрешиха мача, който доиграха спокойно.

Шестима баскетболисти на победителите записаха двуцифрен актив в мача, като с 24 точки се отчете Ивайло Тонев, 19 добави Александър Янев, а 18 плюс 6 борби и 5 асистенции – Остин Прайс.

За Ямбол Стоян Петков записа 16 точки и 9 борби, Петър Вукович добави 15 плюс 8, а 14 отбеляза Евгени Иванов.