Балкан отново не даде шанс на Академик София

(Снимка: balkan-basket.com)
14-12-2019 19:45 | BGbasket.com

Балкан продължава да държи върха в НБЛ след победа със 101:78 над Академик София.

Балкан бе без контузения Михайло Секулович и с още един играч по-малко след раздялата с Джордан Калахан. Въпреки това шампионите играха традиционно силно срещу този опонент.

Ботевградчани се радваха на страхотен процент на успеваемост и взаимодействаха отлично в мача.

ФОТОГАЛЕРИЯ

Балкан започна съсредоточено двубоя и със силно нападение и особено игра в подкошието водеше действията на терена.
И двата тима не бяха кой знае колко опасни в защита и се радваха на добра успеваемост в първата четвърт. Академик определено бе по-бавен в тази фаза на играта и допусна доста лесни кошове.

Така Балкан успя да вземе аванс от 5-6 точки, които поддържаше, но без да се откъсне напред. В началото на втората четвърт гостите се доближиха само на точка, но след това отново допуснаха ботевградчани да дръпнат леко.

До края на полувремето на два пъти разликата стана 7-8 точки за Балкан, а тройка на Дейшон Найт със сирената за края му стана отново най-голямата в мача - 8 точки - при 43:35.

Академик продължи да не пази добре и още в първата минута от второто полувреме разликата за първи път бе двуцифрена и се увеличи до 15 бързо. До края на третата четвърт Балкан стигна до 20 аванс, макар че един от лидерите на тима Крис Минков напусна с неспортсменско и технически в тази част.

Сериозната разлика накара Георги Давидов да пусне в игра младите играчи в състава си за по-дълго на терена, като повече минути записаха Дамян Минков, Константин Паисиев и Кристиян Околи.

Тонусът на Академик тотално спадна в последната четвърт, а Балкан продължи да бележи кош след кош и авансът подгони 30 с три минути до сирената.

Кени Хол бе най-резултатен с 23 точки и 9 борби, Дешон Найт добави 16, а Димитър Димитров - 15.

Цветомир Чернокожев завърши с 22 за Академик, Ники Николов добави 15, а Лъчезар Димитров - 13.