Рилски спортист завърши второто завъртане с победа, но остана четвърти

01-02-2020 20:06 | BGbasket.com

Рилски спортист победи Ямбол като домакин с категоричния резултат 93:64 като домакин в мач от 18-ия кръг на НБЛ. Самоковци бяха категорично по-силният отбор и записаха своята 13-а победа, като те имат и пет загуби. Със същия актив е и Берое, който обаче има предимство в директните мачове и заема третата позиция във временното класиране, докато самоковци остават четвърти. Ямбол пък е последен с 2-16. Преди подновяването на първенството следва турнирът Купа България в София, който ще се проведе следващата седмица. Рилецо ще научи съперника си на жребия в понеделник, а ямболии няма да участват.

Въпреки че домакините поведоха още в първите атаки на сблъсъка, ямболии успяха да се задържат близо до тях през цялата първа част. В началото на втората пък те успяха да обърнат резултата и останаха напред известно време, преди Рилецо да си върне преднината за 43:36 на почивката.

Категорично спечелена трета четвърт от Рилски спортист предреши изхода от мача, увеличавайки преднината на отбора до близо 20 точки при 70:51. След като взеха и последния период, баскетболистите на Людмил Хаджисотиров подпечатаха успеха си.

Зайвиър Джонсън регистрира дабъл дабъл от 20 точки и 11 борби за победителите, 18 точки (4 тройки) вкара Златин Георгиев, а Йонас Зохоре Багстет завърши с 14 точки и 14 борби.

За Ямбол Петър Вукович регистрира 17 точки и 7 борби, капитанът Стоян Петков вкара 13, а с по 10 точки завършиха Евгени Иванов и Румен Василев.