Шумен все близо до спечелване на редовния сезон

(Снимка: Калоян Николов)
16-02-2020 18:55 | BGbasket.com

Шумен е все по-близо до това да си подсигури първото място в А група, след победа №14. Тя дойде в Самоков срещу Рилски спортист-2 след неубедителна първа част, но след това силни следващи три и 95:66.

Утре, понеделник, двата състава ще изиграят още един двубой, а при успех отново, Шумен ще се нуждае от само още една победа до края, за да е и на теория шампион в редовния сезон, без да чака директните мачове с Чавдар Троян и Славия.

Началото бе лошо за Шумен, като гостите изостанаха с 10 точки след първата четвърт, като допуснаха 29 в коша си. В следващите обаче те ограничиха съперника до под 14, а от своя страна реализираха по 25 и повече.

Обратът стана бързо със серия от 12-0 в началото на втория период, а до почивката двубоят вървеше равностойно.

Второто полувреме вече премина тотално под доминацията на Шумен и разликата само растеше в полза на гостите.

Шестима играчи на Шумен регистрираха двуцифрен актив, като с 24 точки най-резултатен бе Красимир Димитров.

С 19 точки и дежурни пет тройки за Рилски завърши Васил Попов, по 14 добавиха Борислав Николов и Боян Боянов.