Олимпиакос съхрани надеждите в Евролигата, Везенков топреализатор

(сн. fws.gr)
20-02-2020 21:15 | BGbasket.com

Олимпиакос постигна победа №10 в Евролигата и продължава да пази надеждата за плейофите жива.

Макар и с куп кадрови проблеми, гръцкият гранд се наложи над АСВЕЛ със 77:68. Във втората четвърт Олимпиакос загуби и Никола Милутинов с контузия.

Александър Везенков бе титуляр и бе най-резултатен за успеха с 15 точки за 28 минути, плюс 7 борби.

Равностойна бе само първата четвърт, след което във втората, особено в края на полувремето, Олимпиакос бе на високо ниво и заслужи успеха.

През цялото второ полувреме АСВЕЛ стоеше близо до съперника, но без да успее да навакса изоставането от втория период.

В залата в Атина да наблюдава изявите на Сашо Везенков бе и баща му, а се очаква след няколко дни Везенков-младши да се присъедини към националния ни отбор.