Шаркс се завърнаха на върха в ББЛ

(Снимка: ББЛ)
03-07-2020 22:03 | BGbasket.com

Четвъртък вечер се състоя финалът за сезон 2019/2020 в регион Запад жени на Българска Баскетболна Лига.

Финалът противопостави съставите на миналогодишния финалист Шаркс и завършилият на трето място през сезон 2018/2019 – КИМ.

Още в самото начало на срещата Акулите установиха контрол и определяха темпото в мача. С много разигравания и добри комбинации в края на първата част поведоха със 14:6.

Втората част отново имаше един отбор на паркета и след точни изстрели зад дъгата на Христина Горецова, Инна Рашова и Моника Тодорова, взеха полувремето с 33:16.

През второто полувреме КИМ опитаха да променят случващото се на терена като на моменти разликата спадна до 13 точки, но това стигна само за почетна загуба и сребърните медали в сезон 2019/2020 в ББЛ.

Шампион при жените тази година стана отбора на Шаркс, след като на победи отбора на КИМ със 63:40.

Отново над всички и заслужено MVP във финалите грабна Христина Горецова завършила със дабъл-дабъл от 19 точки и 10 борби.