Домакинът Тунджа и Черно море ще излъчат шампиона за момчета U13

01-08-2020 21:42 | BGbasket.com

Домакинът на финалите за момчета U13 Тунджа Ямбол и Черно море Тича са финалистите в държавното първенство. Отборите спечелиха днешните полуфинални срещи и утре от 15:00 часа ще определят шампиона в зала „Диана“.

В първия полуфинал „моряците“ се наложиха над Доростол със 79:63, след като изигра много силно полувреме за 50:34. Силистренци върнаха една част, но Черно море запази стабилен аванс до края. За победителите Кристиян Мучев вкара 20 точки, а капитанът Берк Иванов добави 12. За Доростол Михаил Калинов вкара 17 точки, а 13 записа Християн Герчев.

В другата полуфинална среща Тунджа надви БУБА баскетбол с 89:77. След равностойна първа част БУБА се откъсна с 8 точки на почивката. Домакините обаче обърнаха мача през второто полувреме, като през третата част се приближиха максимално, а страхотни последни 10 минути ги изведоха до победата. Н. Енчев вкара 17 точки за успеха на отбора си, а с 14 се включи Н. Нанков. За БУБА 28 точки записа Мартин Александров, а 22 реализира Даниел Хинков.

Съответно Доростол и БУБА ще се срещнат в малкия финал. В мача за 5-о място сили ще премерят Левски и Академик Бултекс 99, а за 7-о – Балкан и Рилски спортист.