13 момчета в състава на националния отбор за FIBA U17 Skills Challenge

(сн. BGbasket.com)
08-08-2020 13:55 | basketball.bg

13 момчета попаднаха в групата за подготовка на националния отбор за юноши U17 години за новата надпревара на ФИБА - FIBA U17 Skills Challenge.

Както е известно, най-добрите български състезатели, родени през 2003 г. трябваше да участват в Световното първенство за тази възраст, домакин на което трябваше да е София. Световната епидемия с коронавирус Covid-19 обаче стана причина за отмяната на турнира, както и на всички Европейски първенства за подрастващи. Вместо Мондиала от ФИБА учредиха ново състезание, което виртуално ще покаже способностите на играчите в надпревара по умения.

България попадна в една група с Мали, Китай и победителя от квалификациите в Америка.

Така Даниел Клечков и Стойо Чолаков ще съберат своите избраници за подготовка за новия формат от 9 до 23 август.

Симеон Димитров    Германия

Основната цел на треньорите ще е селектирането на състезатели подходящи за характера на турнира FIBA U17 Skills Challenge и специалната им подготовка насочена към максимално добро представяне и възможно заемането на по-предно място в състезанието.