Балкан оглави еднолично група А при момчетата U14

(сн. balkan-basket.com)
16-08-2020 20:47 | Мария Маринова

Балкан продължава без загуба участието си във финалния турнир на Държавното първенство за момчета U14, което се провежда в Ботевград. Тимът оглави еднолично временното класиране в група А на шампионата, тъй като остана единственият отбор в нея с три поредни победи.

В първия си мач за деня домакините се наложиха убедително над Дунав Русе със 102:45. „Зелените“ дръпнаха с 37:13 още след десет минути игра. Преди почивката гостите успяха да намалят изоставането си на 18 точки, но след паузата Балкан бързо увеличи разликата в своя полза и спечели убедително.

По-късно днес баскетболистите на Николай Пеев се справиха без проблеми и срещу ЦСКА, побеждавайки го с 94:34. Те си решиха мача още през първото полувреме, след което разликата в тяхна полза бе 37 точки.

Добри шансове за полуфиналите запазиха също Доростол и Дунав, които след днешния ден са с баланс 2-1.

Тимът от Силистра победи Тунджа Ямбол със 79:35 в първия си двубой днес. Голямата разлика се получи най-вече заради първата и третата четвърт, в която съперникът бе лимитиран съответно до 7 и 2 точки.

Вечерта обаче Доростол претърпя и първо поражение в надпреварата, като отстъпи именно на Дунав с 59:72. Силистренци водеха с 33:29 на почивката, но русенци изиграха много силна трета част и именно в нея направиха обрата.

ЦСКА спечели убедително „Вечното дерби“ срещу Левски с 82:43, като контролираше срещата през цялото време, а това бе и първи успех за тима на шампионата.

В последния мач за деня един срещу друг се изправиха единствените два отбора без победа до момента – Левски и Тунджа, като победата бе за ямболии с 81:51. Успехът за тима дойде най-вече след силна първа и трета четвърт.