Пет от пет за Балкан, Дунав също се класира за полуфиналите

(сн: BGbasket.com)
17-08-2020 19:08 | Мария Маринова

Балкан спечели убедително група А на финалния турнир за момчета U14, след като завърши груповата фаза с пет поредни победи. Напред към полуфиналите продължава и Дунав, който ще завърши на втората позиция в подреждането. Русенци все още не са изиграли последния си мач срещу ЦСКА, но дори и при поражение да се изравнят с Доростол с баланс 3-2, ще имат предимство заради победата в директния мач вчера.

Съперник на Балкан на полуфиналите утре ще бъде БУБА Баскетбол, докато Дунав Русе ще се изправи срещу Академик Бултекс 99.

Доростол и Тунджа ще играят за разпределение на 5/8 място на шампионата заедно с Рилски спортист и Делфин от другата група.

В първия си мач тази сутрин Балкан надви Доростол с 80:62, като натрупа солидна разлика през втората и третата четвърт, но силистренци успяха да намалят част от изоставането си в последните десет минути.

„Зелените“ се справиха още по-убедително с Тунджа Ямбол, побеждавайки ги с 92:32. Домакините започнаха срещата със серия от 27:0 и на практика си решиха мача още в началото.

Преди този двубой ямболии надвиха трудно ЦСКА с 69:61, като до последната част и двата отбора имаха шанс да измъкнат успеха.

Дунав Русе си гарантира мястото в следващия етап, след като в първия си мач днес победи без проблеми Левски с 62:26.

Столичният тим пък завърши надпреварата с пет поредни поражения, като след това отстъпи и на Доростол с 33:122.