Трета поредна титла за Рилски спортист при момичетата U14

26-08-2020 17:10 | BGbasket.com

Рилски спортист е шампион при момичетата U14 за трета поредна година. Тимът отново спечели златните медали, след като във финала днес се наложи над Асеновец 2005 с 40:30 на свой терен в „Арена Самоков“.

Домакините завършиха участието си в надпреварата със седем поредни победи и нито едно поражение.

По-рано днес с бронза в турнира се окичиха момичетата от Черноморец 2014.

Рилски спортист дръпна с 15:6 след първата четвърт. След това обаче и двата тима започнаха да изпитваха сериозни трудности в опитите си да се разпишат, а на почивката отборът Самоков увеличи разликата в своя полза за 22:10.

В първите минути след началото на полувремето нито един от двата отбора не успя да отбележи кош от игра, а в крайна сметка частта завърши 4:2 за Рилски спортист. В оставащото време съставите показаха малко по-точен мерник, но домакините нямаха проблем да спечелят убедително.

Деница Манолова бе най-резултатна за успеха с 15 точки, 11 добави Моника Борисова.

За Асеновец 2005 Гергана Маданкова наниза 13 точки, с 8 е Денислава Димитрова.