Денвър удържа Лейкърс за първа победа в серията

23-09-2020 10:25 | BGbasket.com

Денвър записа първа победа във финалната серия на западната конференция в НБА. След драматичната загуба след тройката на Антъни Дейвис със сирената през миналия мач, този път тимът надви Лос Анджелис Лейкърс със 114:106 и намали изоставането си на 1-2 победи.

Денвър поведе в средата на първата четвърт и не изпусна водачеството си до края. „Езерняците“ обаче бяха близо до пълен обрат през последната четвърт, след като едва за няколко минути от 20 точки свалиха изоставането си само на 3, но Нъгетс този път удържа преднината си.

Джамал Мъри бе над всички за победителите с 28 точки, 8 борби и 12 асистенции, като вкара и ключови тройки в края. Джерами Грант завърши с личен рекорд в плейофите от 26 точки, а Никола Йокич се отчете с 22 точки, 10 борби и 5 асистенции.

Трипъл-дабъл за Лейкърс направи Леброн Джеймс от 30 точки, 10 борби и 11 асистенции. Антъни Дейвис отбеляза 27 точки, но овладя едва 2 борби. Кънтейвиъс Колдуел-Поуп вкара 12 точки, 11 има Кайл Кузма.