Чардафон с първа победа в ББЛ А група, три от три за Бавни и яростни

(сн. ББЛ)
01-11-2020 19:53 | BGbasket.com

Чардафон постигна първа победа през новия сезон в ББЛ А група. В среща от регион център, изиграна днес в Плевен, тимът се наложи над Локомотив Горна Оряховица със 70:68. Веднага след този двубой в зала „Балканстрой“ се проведе и дербито между първите два тима в класирането, в което Бавни и яростни се наложи над Чавдар Троян с 91:56 и така продължава с пълен актив от три победи. Загубата бе първа за състава на Лъчезар Диков през този сезон.

Въпреки малката разлика в крайния резултат между Чардафон и Локомотив, баскетболистите на Антонио Станков водеха през целия мач. Те излязоха напред с 18:14 след десет минути игра, а след много силна втора четвърт, на почивката преднината им достигна 17 точки. Локомотив обаче показа различно лице след паузата и преди решителния период смъкна изоставането си само на 7. Тимът от Горна Оряховица бе много близо до обрата в самия край, но Чардафон успя да удържи водачеството си и да спечели.

Христо Саркизов бе най-резултатен за победителите с 23 точки, с дабъл-дабъл от 20 точки и 13 борби се отчете Димитър Тодоров, а 10 точки добави Росен Йорданов.

За съперника, който бе с доста по-къса ротация, 24 точки наниза Даниел Кирилов, Пеньо Нацкин записа 15 точки и 13 борби, а с 13 точки е Фурууа Брендакс.

В другия мач Бавни и яростни поведе с двуцифрена разлика само за няколко минути игра, а след първата част бе напред с 22:13. Вторият период бе малко по-равностоен, но на почивката тимът от Плевен отново имаше предимство, този път при 41:28. Темпото се запази и след паузата, а заключителната четвърт започна при 59:42 в полза на домакините. В оставащото време Бавни и яростни продължи да увеличава аванса си и спечели убедително.

Максим Генов завърши с 20 точки за победителите, Александър Илиев отбеляза 18, с 13 и 8 борби е Георги Кръстев, а 10 точки и 7 борби има Венцислав Георгиев.

За Чавдар Троян над всички с 28 точки и 7 борби бе Камен Пенчев, а по 10 точки отбелязаха Александър Кръстев и Георги Ненов.

ПЪЛНА СТАТИСТИКА ОТ МАЧА ЧАРДАФОН ОРЛОВЕЦ - ЛОКОМОТИВ Г.О.