Своге вкара 101 за четири поред в ББЛ А група

(сн. ББЛ)
04-11-2020 22:05 | BGbasket.com

Спортист Своге записа четвърта победа от началото на сезона в ББЛ А група. В среща, изиграна тази вечер в столичната зала „Триадица“, тимът надви младия състав на Шампион 2006 със 101:80.

С успеха тимът от Своге продължава без загуба в шампионата, докато днешният им съперник е с баланс 1-4.

През първото полувреме имаше няколко обрата, а на почивката гостите водеха с 50:44. Решаваща за крайния изход бе третата четвърт, която Своге спечели с 25:16 и преди последната част дръпна с 15 точки. До края играта бе сравнително равностойна, като Шампион не успя да навакса изоставането си и загуби срещата.

Дамян Стоянов бе над всички за победителите с 32 точки и 10 борби, Иван Ценов вкара 23 точки, с 19 и 12 борби е Симеон Ценов, а 13 точки наниза Мирослав Николов.

За Шампион Мартин Тодоров бе най-резултатен с 24 точки, Алън Куршумов отбеляза 21, а с 14 точки и 11 борби е Константин Паисиев.