Локомотив София и Хебър продължават непобедени в ББЛ А група

(сн. ББЛ)
08-11-2020 18:36 | BGbasket.com

Локомотив София и Хебър продължават без грешка участието си в западния регион на ББЛ А група, като записаха четвърти поредни победи в шампионата. Тимът от столицата се наложи над Славия с 86:75, докато този от Пазарджик надви Микс с 90:70. И двете срещи се проведоха днес в зала „Сейнт Джордж“.

Локомотив изоставаше със 17:29 след десет минути игра, а в началото на втория период пасивът му достигна 17 точки. Постепенно обаче тимът започна да топи разликата, а малко след паузата стигна до пълен обрат. Последваха размени на водачеството, а след силен финален щурм символичните домакини спечелиха убедително.

Виталий Телчаров бе най-резултатен за победителите с 28 точки, с 21 и 14 борби е Асен Попов. Радослав Колев вкара 14 точки и 8 борби, а с 12 и 7 борби е Иван Тилев.

За Славия Денис Петков бе над всички с 20 точки, 8 борби и 7 асистенции. Мартин Димитров има 14 точки, с 10 и 7 борби е Кристиян Георгиев. Теодорос Зиякис отбеляза 11 точки.

В другия мач Микс поведе с 15:13 след много равностойна първа четвърт, но след това Хебър взе инициативата и на почивката вече бе напред с 40:29. След паузата тимът от Пазарджик продължи да увеличава аванса си и преди заключителния период той вече бе 22 точки, като до края спечели без проблеми. Гостите отбелязаха общо 15 тройки в срещата, което бе едно от основните им предимства.

Георги Бързаков бе над всички за победителите с 28 точки и 9 борби, Георги Кръстев се отчете с 18 точки и 7 борби. По 11 точки отбелязаха Методи Илиев и Юлий Арабаджийски (9 борби).

За Микс най-резултатен с 35 точки бе Кирил Райков, а 21 точки и 13 борби записа Христо Господинов.