Чавдар със страхотен обрат и кош със сирената за трети успех

08-11-2020 20:21 | BGbasket.com

Чавдар Троян победи Чардафон Орловец със 72:71 в днешния мач от централния регион на ББЛ А група. Троянци стигнаха до успеха след обрат през последната част и кош на Илиян Павлов в последните стотни. Така те вече са с актив 3-1, а днешният им съперник е с 1-3. В следващия кръг Чавдар гостува на Локомотив Г. О., а Чардафон – на Бавни и яростни.

След равностойна първа четвърт гостите от Орловец изиграха две силни части и натрупаха двуцифрена преднина за 57:47. Серия от 10:2 за троянци обаче бързо ги върна в мача и малко повече от две минути преди края те поведоха с 68:67. При минута до края Христо Саркизов изведе Чардафон напред при 71:70. Отборите си размениха по едно неуспешно нападение, след което Чавдар отново сбърка. След нарушение Цветомир Минев от Чардафон застана на наказателната линия и пропусна два пъти, а в ответната атака Камен Пенчев направи същото. Точно след втория наказателен удар на Пенчев обаче дойде и най-важният момент – Илиян Павлов спечели борбата и вкара точно преди изтичането на времето, за да донесе победата на отбора си.

Камен Пенчев завърши с 22 точки и 8 борби за победителите, с 19 плюс 13 завърши Александър Кръстев, а 15 точки и 7 борби регистрира Габриел Йонков.

За Чардафон Димитър Тодоров записа 21 точки и по 7 борби и асистенции, а 19 точки вкара Христо Саркизов.