Обрат в Черна гора и втора победа за Академик в Балканската лига

11-11-2020 22:00 | BGbasket.com

Академик Пловдив записа втора победа в груповата фаза от Балканската лига. Тимът обърна черногорския Теодо като гост в Тиват и се наложи с резултат 86:80. Така пловдивчани са с пълен актив в група Е на надпреварата до момента. В петък те имат още една среща като гости в Черна гора – срещу отбора на Ибър Рожае.

Целият мач премина през обрати и размяна на силни моменти за двата отбора. Стабилна първа четвърт за пловдивчани им донесе малка преднина при 24:19, след което домакините затегнаха защитата и бързо обърнаха след страхотна втора част за 47:37 на почивката. Те запазиха двуцифрен аванс след подновяването на играта, но Академик избухна със серия от 16:0 през третия период и отново взе нещата в свои ръце, за да поведе с 68:59 след три части. Въпреки че на моменти през последния период преднината на българския отбор беше 16 точки, Теодо спечели периода, но не успя да стигне до нещо повече.

Академик спечели борбата под коша и показа добра стрелба от далечно разстояние – 46% (12/26) срещу 25% (7/28) на съперника. Тимът, воден от Йордан Янков, беше със състав от девет баскетболисти за мача, след като не пътуваха Адриян Секулов, Тони Гуджино и Робърт Георгиев.

Шестима баскетболисти на победителите завършиха с двуцифрен актив, като 18 точки вкара Мартин Сотиров, 17 добави Николай Титков, а с 13 плюс 6 борби и 5 асистенции се включи Васил Бачев.

За домакините Арсение Вучкович наниза 25 точки и хвана 9 борби, а 22 вкара Петър Кусовац.