Монтана 2003 спечели с 91 точки разлика в Пловдив

(сн: БФБ, архив)
18-11-2020 16:29 | BGbasket.com

Монтана 2003 постигна най-убедителната си победа от началото на сезона в женската А група. Старши треньорът на тима Стефан Михайлов даде почивка на някои от основните си състезателки след европейските квалификации, но въпреки това останалите момичета не срещнаха никакви затруднения срещу по-неопитния тим на Академик Пловдив и спечелиха като гост със 134:43.

Монтана 2003 отбеляза само шест тройки в срещата и имаше доста пропуски от далечно разстояние, но доминираше сериозно в подкошието. Тимът вкара голяма част от точките си именно в тази зона, като овладя 69 борби срещу 28 за съперника. Академик направи тройно повече грешки от опонента си – 33, което позволи на гостите да откраднат топката общо 25 пъти. Разликата при завършващите подавания също бе осезаема в полза на победителите – 44 срещу 10.

Победата бе шеста поред за Монтана 2003 в първенството, като тимът продължава да е лидер без загубен мач до момента. Академик е с баланс 1-3. След три дни двата отбора отново ще се изправят един срещу друг, но този път мачът ще е в Монтана.

Гостите си свършиха работата още в самото начало, като започнаха мача с 32 безответни точки, а след първата част водеха с 42:4. Те продължиха да увеличават аванса си и на почивката се откъснаха със 78:16. Още преди края на третата част Монтана достигна кота 100, като до края направи успеха си още по-изразителен.

Александра Петрова завърши с 28 точки за победителите, по 17 имат Изабела Рамона и Габриела Ангелова (7 асистенции). Кристиана Борисова вкара 15 точки (8 борби), Симона Стоянова наниза 13, с 12 е Акела Майзе, а 11 добави Габриела Николова.

Гергана Минчева бе най-резултатна за съперника с 11 точки, 9 има Весела Минчева.