Берое Стара Загора с очаквана победа в А група

22-11-2020 13:30 | BGbasket.com

Берое Стара Загора записа очаквана победа в женската А група. Въпреки че бе без голяма част от основния си състав, на свой терен тази сутрин тимът без проблеми се наложи над съставения от девойки тим на Черно море Одесос със 118:39. Поражението бе шесто поредно за варненки, докато днешният им съперник е с баланс 3-1.

Очаквано интрига в този двубой нямаше, като опитният състав на Таня Гатева си свърши работата още през първата четвърт, която спечели с 40:11. На почивката преднината на домакините вече бе 49 точки, като до края те продължиха да увеличават аванса си и спечелиха убедително.

Над всички за победителите бе Яна Карамфилова, завършила с 32 точки. Деана Стояновска вкара 15, 14 има Мина Василева, по 10 добавиха Мартина Георгиева и Гергана Маданкова.

За Черно море Одесос единствена с двуцифрен актив бе Зехра Селим с 16 точки и 7 борби, 8 точки добави Каломира Пенчева.