Монтана 2003 нанесе първа загуба на шампиона в Адриатическата лига

26-11-2020 19:53 | BGbasket.com

Монтана 2003 нанесе първа загуба на шампиона в Адриатическата лига Будучност. На свой терен тимът на Стефан Михайлов се наложи над своя съперник с 60:59. Домакините водеха с 21 точки през третата част след доста сериозно предимство в подкошието, но след това пропиляха почти цялата си преднина и до последно крайният изход на срещата не бе ясен.

Победата бе трета за Монтана в турнира през този сезон, като отборът все още няма поражение. Будучност е с баланс 3-1.

Двубоят започна много равностойно, но и с доста пропуски и след десет минути игра гостите водеха с минималното 12:11. През втория период обаче българският тим наложи доминацията си в подкошието и започна да трупа разлика, като на почивката се откъсна с 36:22.

След паузата резултатността отново спадна. За кратко преднината на Монтана 2003 достигна 21 точки, а преди заключителната четвърт тимът бе напред с 50:35.

Будучност обаче започна решителната част със серия от 14:1 и почти заличи пасива си, като близо шест минути баскетболистките на Стефан Михайлов нямаха кош от игра. В оставащото време обаче те успяха да се отърсят от срива в играта си и увеличиха разликата при 60:52 минута преди сирената. Гостите все пак не се отказаха и отговориха със седем поредни точки, но Монтана все пак удържа водачеството си.

Изабела Рамона завърши с 16 точки, 9 борби и 7 асистенции за победителите. Снежана Алексич се отчете с 11 точки и 7 борби, а 10 точки и 10 борби има Акийла Мейз.

За Будучност по 11 точки отбелязаха Патриция Бура, Анджелика Митрашинович (8 асистенции) и Драгана Живкович.