Славия вкара 115 точки при третата си победа при жените

27-11-2020 17:39 | BGbasket.com

Славия записа трета победа от началото на сезона в женската А група. Тимът се наложи като гост над по-младия и неопитен състав на Академик Пловдив със 115:62.

Ключова се оказа втората четвърт, в която баскетболистките на Силвия Пеева вкараха 43 точки срещу само 10 за съперника си и именно там се получи голямата разлика в мача. Академик направи и 38 грешки срещу 16 за опонента си.

След този двубой столичният тим е баланс 3-1, докато поражението бе пето за отбора от Пловдив от шест срещи.

Мачът започна доста оспорвано и с няколко размени на водачеството, но след силни финални минути на частта, „белите“ поведоха с 21:16. През втория период обаче те се разиграха, защитата на домакините изпитваше сериозни затруднения и на почивката Славия се откъсна с 64:26.

След паузата играта бе сравнително равностойна, като последната част започна при 87:45 за тима от София. Гостите започнаха заключителната четвърт със серия от 13:2, като до края нямаха проблем да спечелят убедително.

Елена Димова завърши със 17 точки и 7 борби за победителите, 15 точки вкара Мария Светославова. Валерия Алексиева наниза 13 точки, 12 има Цветелина Димитрова, с 11 и 7 борби е Ванеса Маринова, а 10 точки добави Патриция Балова.

За Академик над всички бе завърналата се в състава Анна Римпова с 18 точки и 11 борби, а с 12 точки се отчете Гергана Минчева.