НСА вкара 18 тройки при категоричен успех в ББЛ А група

(сн. ББЛ)
04-12-2020 20:59 | BGbasket.com

НСА записа убедителна победа в западния регион на ББЛ А група. Тимът нанесе шесто поредно поражение на Политехника, след като спечели срещата със 113:49. Двубоят се проведе тази вечер в столичната зала „Сейнт Джордж“.

Тимът от столичната академия отбеляза 18 тройки срещу 7 за съперника си, като имаше и солидно присъствие в подкошието.

НСА започна срещата на много високи обороти и само след една част игра водеше с 30:11. През втория период тимът продължи да увеличава аванса си и на почивката вече се откъсна с 52:21.

В първите няколко минути след паузата играта бе сравнително равностойна, но след това съставът на Явор Аспарухов отново увеличи темпото и преди последната четвърт бе напред с 85:33. През оставащото време разликата продължи да расте, като НСА спечели убедително.

Александър Ангелов бе най-резултатен за победителите с 30 точки (8 тройки) и 7 борби. Мартин Петров се отчете с 26 точки (6 тройки), близо до трипъл-дабъл остана Виктор Серафимов – 21 точки, 9 борби и 9 асистенции, а Симеон Пешов завърши с 11 точки и 10 борби.

За Политехника Омар Ел-Аюби вкара 13 точки, с 10 е Йордан Георгиев.