Несебър излъга Берое -2, първи успех за Академик Пловдив -2

(сн. ББЛ)
17-01-2021 18:07 | BGbasket.com

Несебър записа драматична победа срещу съставения от юноши тим на Берое -2 с 83:81 в мач от южния регион на ББЛ А група. Оспорвана бе и другата среща днес, като младият отбор на Академик Пловдив -2 се пребори за първи успех в шампионата през сезона, побеждавайки с 85:79 Перущица. И двете срещи се проведоха в залата в Стара Загора.

Берое и Несебър изиграха изключително оспорван двубой с много обрати, в който разликата така и не надхвърли 7 точки. Старозагорският тим поведе именно с толкова в началните минути на мача, но след първата част преднината му бе минимална – 22:21. Вторият период също бе много равностоен, а на почивката домакините водеха с 44:41. След паузата последваха нови обрати, а преди заключителния период преднината на Берое вече бе само точка. 27 секунди преди сирената се стигна до ново равенство, а кош на Стоян Милчев в последните секунди донесе успеха на гостите.

Димитър Найденов бе най-резултатен за успеха с 25 точки и 7 асистенции, Стоян Милчев добави 24 точки, а със 17 точки и 12 борби е Ростислав Алексов. За съперника над всички с 31 точки и 13 борби бе Дамян Минков, Георги Бошнаков записа 16 точки и 13 борби, а с трипъл-дабъл от 11 точки, 11 борби и 13 асистенции е Михаил Комбаков.

Другата среща започна с доста висока резултатност, а след десет минути игра Академик водеше с 26:21. Разликата в полза на пловдивския тим стана двуцифрена през втората четвърт, като на почивката той водеше с 52:38. Перущица обаче тръгна по-добре след паузата и преди последната част свали разликата на 7 точки. През последната част тимът стигна и до пълен обрат, но все пак Академик успя да измъкне победата в самия край.

Марио Боянов завърши с 29 точки за победителите, Кръстомир Михов се отчете с 19 точки и 17 борби, Йоанис Кикрилис има 13 точки и 8 борби, а 10 точки добави Стилиян Батинков. Петър Извеков записа 31 точки, 9 борби и 8 асистенции за съперника, но и 8 грешки. Стоян Итов има дабъл-дабъл от 24 точки и 18 борби, а с 13 точки е Петър Итов.